Bonobo Społeczeństwo i podejmowania Narzędzie

Bonobo mają dobrze rozwiniętą strukturę społeczną, która jest zupełnie inna od szympansów.

matriarchalne

Bonobo społeczeństwo jest matriarchalne. Do kobiety na ogół mają najwyższy stan, mimo że mniejsza niż mężczyzn. Gdy samica Bonobos są nastolatki, pozostawiają ich grupy domowej i zgaśnie znaleźć inną grupę bonobo. To jest trochę nietypowa, częściej wśród zwierząt; jest to, że mężczyzna opuszcza grupę.

Status A męski pochodzi od stanu jego matki, a wiązanie matka syna trwa przez całe życie.

Jednak nie będzie wiedział, kto jest ojcem dziecka jest dla każdego, więc nie wydaje się być więź między mężczyzną a jego potomstwo.

długie Dzieciństwo

Bonobo żyją prawie tak długo, jak ludzie, i mimo, że dojrzewają nieco wcześniej, nadal mają długi czas rozwoju. Są bardzo powolne hodowców, o pięć lat lub więcej pomiędzy dzieci.

Emocje

Bonobo wydają się mieć bardzo podobne reakcje na podobnych imprezach dla ludzi i wydaje się, że mają emocje, takie jak strach, altruizm, współczucie, miłość, empatia, cierpliwość, czułość, smutek i życzliwości.

Miłość

kurs internetowy tworzenia stron www

Nie ma wątpliwości, że zwierzęta te wykazują miłości między matką i jej dzieci. Miłość w sensie miłości między mężem i żoną nie mogą istnieć w bonobo, choć trudno mieć pewność. Nie ma wątpliwości, że przyjaźń między poszczególnymi bonobo nie występuje, a to może być w dowolnej kombinacji płci.

Grać

Niemowlęta i dzieci grać, tak jak to ma miejsce w innych gatunków ssaków. Bonobo gra przypomina grę ludzi w podobnym wieku, ale rodzice są bardziej tolerancyjne niż wielu ludzi.

rozbrojenie Stres

Oczywiście Bonobos może denerwuj się ze sobą, ale walki między nimi jest niemal nieznany. Oczywiście żadne przypadki przemocy śmiertelną odnotowano zarówno w środowisku naturalnym lub w niewoli.

- autor artykułu

strona wykonana dla: http://kursy24.edu.pl